Hintlilerin Saç Bakımı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Hintlilerin Saç Bakımı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Hintlilerin saç bakımı, Hintli kadınların kendilerine özel cilt ve saç bakım yağları var ve bunların çoğuda tamamen bitkisel ürünlerdir. Hintlilerin böyle güzel saç ve güzel cilde sahip olmalarının en önemli özelliği de budur. Belki de bu sebeple yaşlanmaları da o kadar geç oluyor. Hintlilerde kadınlar için saçın önemi fazladır. Özellikle bakımlı gür ve koyu renkte saçlar hep ön planda olan ve değerli olan saç biçimidir. Bu yüzdende saç bakımı onlar için çok önemlidir. Pek çok Hintli kadın saçları için kendi bakım yağlarını kendileri bitkisel olarak yaparlar. Hem aromatik yapısı hem de saçlara gür bir görüntü ve canlılık kazandıran özelliği için kullandıkları pek çok yağ çeşidi bulunur. Hintli kadınların saç bakımında kullandığı iki önemli ürün vardır. Biri doğal yağlar diğeri de doğal şampuanlardır.

Hintlilerin Saç Bakımı Neden Önemlidir?

Aslında buna tam bir şölen adı vermek hiç de abartılı olmaz. Çünkü Hintli kadınların görsellikte en fazla önem verdikleri şeylerin birincisi cilt ikincisi de saçlardır. O nedenle saçlarıyla ilgili olarak özellikle doğal yağ kürleri ve doğal bitkisel şampuanlar kullanırlar. Günümüzde bile hala koyu siyah canlı gür ve parlak saçlar için Hintli kadınlar en eski yöntemleri kullanarak istedikleri saçlara sahip olmaktadırlar. Tabi ki hazır ürünlerden de yararlanırlar. Ancak hazır ürünleri dahi doğal içerikli olarak üretilmektedir. Her ne kadar kozmetik dünyasında gelişmeler olsa da kimyasallar doğal ürünlerin yerini alsa da Hintlilerde bu durum pek gelişmemiştir. Saç bakımının başında rahatlatan baş masajları gelmektedir.

Hintlilerin Saç Bakımı Nasıl Olur?

Hintli kadınlar parlak ve güçlü saç yapısının başın derisine yağ masajı yapılması durumundan olduğuna inanmaktadır. Bu uygulama son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz Ayurveda felsefesinden doğmuş. Bu felsefeye göre yapılan masajların iki önemli özelliği bulunur. Bunlar;
  • Hücre dokunun beslenmesine yardımcı olmak,
  • Bedeninizi toksitlerden arındırma gibi iki ana başlık altında toplanır.
Hintlilerin Saç Bakımı Uygulama Şekli

Hintlilerde her banyo sonrası belirtilen yağlar ile mutlaka bu baş masajları yapılmaktadır. Baş bölgesine yapılan bu masaj sayesinde kan dolaşımı hızlandırılır ve böylece besleyici maddelerin deri altına işlemesi ile saç kökleri beslendiği için saçlar gür ve parlak bir görünüş kazanıyor. Buna en güzel örnekte fesleğen yağıdır. Fesleğen yağı saç derisine masaj uygulanmasıyla canlanmasını sağladığı gibi saçların parlamasına da yardım eder. Sizde ışıl ışıl parlayan saçlara sahip olmak istiyorsanız bu vereceğimiz karışımı her banyodan sonra uygulamanız gerekiyor. Ilık jojoba ve susam yağı ile birkaç damla fesleğen yağını karıştırıp elde edilecek bu karışımı saç derinize masaj yaparak uygulayın ve sizde saçınızdaki değişimi fark edeceksiniz. Ayrıca Hintliler saçlarının güzel kokması için farklı kürler yaparlar ve bu kürlerin başında herhangi bir aroma yağı tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz aroma yağını cam şişe içine doldurulan suyun içine birkaç damla damlatarak hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız suyu saçınızın üstüne tamamını dökerek saçınızın istediğiniz gibi mis kokulu olmasını sağlayabilirsiniz.

Hintlilerin Saç Bakımı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Hc Saç Bakım Yağı Saça Faydaları Nelerdir?

Hc Saç Bakım Yağı Saça Faydaları Nelerdir?

Saç Sakal Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç Sakal Bakımı Nasıl Yapılır?

Düz Saç Bakımı Yöntemleri

Düz Saç Bakımı Yöntemleri

Saç Çıkarma Teknikleri Nelerdir?

Saç Çıkarma Teknikleri Nelerdir?

Saç Nakli Belirtileri ve Tedavisi

Saç Nakli Belirtileri ve Tedavisi

Saç Seyrelmesi Belirtileri ve Tedavisi

Saç Seyrelmesi Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6